ÚSTAV

IVAN  BAROŇÁK
Faculty of Electrical Engineering and Information Technology
Slovak University of Technology



 
Home
BAKALÁRI
DIPLOMANTI
PEDAGOGIKA
PUBLIKÁCIE
VÝSKUM
AKTUALITY
ÚSTAV


KATEDRA TELEKOMUNIKÁCIÍ  (od 1.5.2011 - Ústav telekomunikácií)

          Zložitosť a previazanosť telekomunikačných technológií do infraštruktúry modernej spoločnosti neustále narastá. Význam telekomunikácií a úloha globálnych komunikačných systémov v informačnej spoločnosti 3. tisícročia je nepopierateľná.

            Aj to je dôvod vysokej atraktívnosti a veľkého záujmu o štúdium na Katedre telekomunikácií Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. A to aj napriek tomu, že náročnosť štúdia je z roka na rok vyššia. 

Je úlohou školy, aby kvalitne pripravila svojho absolventa na zvládnutie náročných úloh. To si predovšetkým uvedomujú pedagógovia katedry, podávajúci v „skromných podmienkach“ univerzity mimoriadne obetavé výkony. Výsledky výchovy inžinierov to priamo potvrdzujú.

V roku 1999 dosiahol študijný odbor Informatika medzinárodnú akreditáciu organizáciou IEE (Institution of Electrical Engineers), ku ktorému katedra telekomunikácií aktívne prispela. Medzinárodná akreditácia potvrdila výsledkami správnosť trendu viacročného úsilia kolektívu Katedry telekomunikácií, ktorý smeroval k zvyšovaniu náročnosti štúdia a jeho skvalitňovaniu.

Akademický rok 1999/2000 ukončilo v rámci odboru Informatika na Katedre telekomunikácií a 50 absolventov inžinierskeho štúdia.

V akademickom roku 2000/2001 nastúpi do záverečného 4. ročníka bakalárskeho štúdia na katedru telekomunikácií 74 študentov a 50 študentov sa bude uchádzať o ukončenie inžinierskeho štúdia.

 

Niečo z histórie …

História Katedry telekomunikácií Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU) siaha do obdobia rokov 1942 - 43, keď bol na vtedajšom Odbore strojného a elektrotechnického inžinierstva SVŠT v Bratislave založený Ústav slaboprúdovej elektrotrotech­niky. Jeho vedúcim bol do roku 1948 prof. Ing. Antonín Rozsýpal. Po ňom prevzal vedenie Ing. Milan Kuska.

V roku 1951 bola vytvorená samostatná Elektrotechnická fakulta a začinajú postupne vznikať jednotlivé katedry. Takto v roku 1952 bola ustanovená aj Katedra slabop­rúdovej a vysokofrekvenčnej elektrotechniky pod vedením prof. Ing. Dr. Aleša Blahu. V roku 1958 sa vedúcim kated­ry stal doc. Ing. Ján Chmúrny, CSc. Postupne dochádzalo k výraznejšej profilácii katedry na ob­lasť vysokofrekvenčnej techniky a oznamovacej techniky, čo v roku 1964 viedlo k rozdeleniu katedry. Vznikli Katedra oznamovacej elektrotechniky a Katedra vysoko­frekvenčnej elektrotechniky. Vedúcim Katedry oznamova­cej elektrotechniky sa stáva doc. Ing. Teodor Petrík, CSc.

V uvedenom období sa v teoretickej oblasti na katedre venovala pozornosť predovšetkým analýze a syntéze elektrických sústav a to na úseku teórie oznamovacej elektrotechniky. Úseky spojovacej techniky a prenosovej techniky boli zame­rané na spojovacie systémy, viackanálové prenosové systé­my, projektovanie sietí a prenos údajov. Do tejto oblasti orientovala katedra aj svoju pedagogickú činnosť a to v rámci študijného odboru Oznamovacia technika po vedeniach, neskôr, Telekomunikácie.

Vo vedecko - výskumnej činnosti spolupracovala katedra s Ústavom rádiotechniky a elektro­niky ČSAV v Prahe a to na riešení úloh základného výskumu v oblasti analýzy a syntézy mikroelektronických obvodov a sústav. Pracovníci katedry sa podieľali tiež na riešení úloh aplikovaného vý­skumu orientovaného predovšetkým do telekomunikačnej oblasti.

Rozšírila sa aj spolupráca s praxou. Riešil sa rad odborných problémov pre rôzne podniky a inštitú­cie, akými boli Tesla Orava, Tesla Piešťany, Tesla Elektroakustika, Tesla Liptovský Hrádok, Tesla Vráble, Tesla Stropkov, ako aj pre jednotli­vé pracoviská Slovenských telekomunikácií. Bohaté skú­senosti z pedagogickej a vedecko - výskumnej činnosti katedra využívala pri poriadaní rozličných odborných kurzov a seminárov pre podnikovú sféru, ale tiež pri organizovaní pravidelných odborných celoštátnych seminárov.

V roku 1980 pracovisko zmenilo názov na Katedru teleko­munikácií. V tom čase bol vedúcim katedry (od roku 1979) doc. Ing. Florian Makáň, CSc.

Modernizácia telekomunikačných technológií a rozširo­vanie spektra poskytovaných služieb sa premietlo aj do pe­dagogickej a výskumnej práce katedry. V študijnom od­bore Telekomunikácie sa v uvedenom období študenti profilovali v rámci troch odborných zameraní :

  • telekomunikačné systémy,
  • diaľkové spracovanie dát,
  • optoelektronika.

 Rozšírila a prehĺbila sa pedagogická aj výskumná spolupráca s rezortom telekomunikácií. Vytvorené bolo spoločné „Združené vedecko - pedagogické pracovisko”, ktorého vedúcim sa stal doc. Ing. Karol Černík, CSc.

Vznikla ,,Dohoda o spo­lupráci” medzi rezortom telekomunikácií a fakultou, ktorej realizátorom bola Katedra telekomunikácií. V rámci tejto dohody Katedra telekomunikácií organizovala pre jednotlivé pracoviská rezortu telekomunikácií odbor­né kurzy, semináre a postgraduálne vzdelávanie. Pracovníci katedry sa v tej dobe podieľali na vývoji zariadení pre diagnostiku a riadenie prevádzky telekomunikačných systémov, na vývoji modemov, na výskume v oblasti využitia jednotnej telekomunikačnej siete pre diaľkový prenos dát, ako aj na projektovaní lokálnych počítačových sietí.

Jednotlivé pracoviská rezortu telekomunikácií výdatne finančne a technicky podporovali budovanie pedagogických a výskumných laboratórií Katedry telekomunikácií. Pra­covníci Slovenských telekomunikácii pôsobili ako externí učitelia katedry a tiež sa venovali vedeniu študentov pri diplomových prácach. Súčasťou pedagogického procesu sa stali špeciálne cvičenia realizované priamo na pracoviskách a v laboratóriách Slo­venských telekomunikácií.

V roku 1988 sa podarilo riešiteľskému kolektívu zvládnuť problematiku dekódovania prídavných kódov systému CD ROM. To umožnilo vyrobiť prvé funkčné prototypy takýchto systémov v Tesle VRUSE. Znamenalo to prvenstvo v uvedenej technológii pre vtedajšie Československo spomedzi všetkých krajín strednej a východnej Európy.

 

Po roku 1989 …

Po roku 1989 dochádza aj na Elektrotechnickej fakulte SVŠT v Bratislave k zmenám.

Na novú situáciu po roku 1989 v spoločnosti, ale aj v Slovenských te­lekomunikáciách reaguje aj Katedra telekomunikácií.

Počiatok 90 – tych rokov bol charakterizovaný procesom organizačných zmien vo formách štúdia na fakulte. Znížil sa počet študijných odborov na fakulte. Katedra telekomunikácií, Katedra informatiky a výpočtovej techniky spolu s Katedrou matematiky vytvorili študijný odbor Informatika. V rámci študijného odboru je zabezpečovaná výchova absolventov vo Výberovom bloku Telekomunikácie a to tak pre bakalársky ako aj inžiniersky stupeň vzdelania. Od roku 1990 bol vedúcim katedry doc. Ing. Pavol Podhradský, CSc. Následne od roku 1994 bol vedúcim katedry doc. Ing. Ján Čuchran, CSc. Od roku 1998 po súčasnosť je vedúcim katedry telekomunikácií doc. Ing. Ivan Baroňák, CSc.

 

Organizácia katedry …

Katedra v zložení 2 profesori, 5 docentov, 3 odborní asistenti s vedeckou hodnosťou PhD, 10 odborných asistentov a 2 výskumníci zabezpečuje 15 predmetov v bakalárskom a 12 predmetov v inžinierskom štúdiu.

Katedra je členená na tri oddelenia :

  • oddelenie prenosovej techniky (prof. Ing. Peter Farkaš, DrSc.),
  • oddelenie spojovacej techniky (doc. Ing. Ivan Baroňák, CSc.),
  • oddelenie teórie oznamovacej elektrotechniky (doc. Ing. Gregor Rozinaj, CSc.).

 

Pedagogická pôsobnosť katedry …

V priebehu ostatných rokov bol vybudovaný celý rad nových odborných disciplín. Realizovala sa moderni­zácia predmetov a obsahová náplň celého štúdia. Bola to náročná úloha, ktorá stála pedagógov veľa úsilia. Išlo však o nutnú reakciu na procesy, podmienené nastupujúcou rozsiahlou modernizáciou telekomunikačnej infraštruktúry v národnej telekomunikačnej sieti.

Súčasná pedagogická pôsobnosť katedry pokrýva nasledovné formy štúdia a vzdelávania :

  • denné štúdium (bakalárske – Bc., a inžinierske – Ing.),
  • doktorandské štúdium (PhD.),
  • celoživotné vzdelávanie (…).

 

Doktorandské štúdium (PhD), ktoré nahrádza predchádzajúce ašpirantské štúdium (CSc) je zamerané hlavne na oblasť Číslico­vého spracovania signálov a Teóriu telekomunikačných systémov.

Katedra sa podieľa taktiež na realizácii štúdia pre zahraničných študentov v anglickom jazyku, kde zabezpečuje 9 predmetov inžinierského štúdia.

Koncepcia a obsahová náplň celoživotného vzdelávania vychádza predovšetkým zo súčasných potrieb a perspektív rozvoja telekomunikácií a telekomunikačného priemyslu vo svete a na Slovensku. Obsahová náplň celoživotného vzdelávania je rozčlenená do nasledujúcich foriem :

  • rekvalifikačné kurzy,
  • odborné semináre,
  • cyklické vzdelávanie.

 

Profil študenta/absolventa (Bc., Ing.) je modelovaný nielen absolvovanými telekomunikačnými odbornými disciplínami, ale aj náročnými predmetmi z oblasti matematiky, fyziky, ekonomiky a manažmentu. Výrazne sa na profilovaní absolventa Výberového bloku Telekomunikácie mnohými odbornými disciplínami podieľa aj Katedra informatiky a výpočtovej techniky.

Bakalárske (Bc) a inžinierske (Ing) štúdium je orientované do nasledovných oblasti:

  • prenos dát,
  • komunikačné protokoly,
  • telekomunikačné vedenia,
  • číslicové spracovanie signálov,
  • číslicové spracovanie reči,
  • číslicové spracovanie obrazu,
  • modelovanie a simulácia,
  • teória obvodov,
  • digitálne prenosové systémy,
  • digitálne spojovacie systémy,
  • integrované služby digitálnej siete,
  • inteligentné siete a služby,
  • mobilné a satelitné komunikácie,
  • telekomunikačný manažment,
  • telekomunikačné právo,
  • riadenie telekomunikačných systémov,
  • neurónové siete v číslicovom spracovaní signálov,
  • vybrané metódy kompresie dát,
  • širokopásmové spojovacie systémy,
  • neverejné telekomunikačné siete a služby,
  • optoelektronické prenosové systémy.

 

Výskumné aktivity …

Výskumné aktivity katedry v oblasti základného výskumu sa od začiatku 90 – tych rokov orientujú najmä do nasledovných oblastí :

  • číslicové spracovanie signálov,
  • te­lekomunikačné systémy, siete a služby,
  • N - ISDN, B - ISDN,   
  • mobi1né a satelitné komunikácie,
  • optoko­munikačné systémy,
  • samoopravné kódovanie.

 

Katedra svojími vedeckými a odbornými aktivitami patrí k priekopníckym kolektívom.

V oblasti aplikovaného výskumu rozvíja katedra spoluprácu najmä s Ministerstvom dopravy pôšt a telekomunikácií SR (MDPT SR), Slovenským ústavom technickej normalizácie (SÚTN), Výskumným ústavom spojov (VÚS) a so Slovenskými telekomunikáciami.

Významným projektom katedry bol Integrovaný vedecko - technický projekt Telekomunikačné siete a služby, ktorý je riešený pre agentúru VEGA v rokoch 1995 - 1999.

Projekty majú charakter grantových výskumných úloh Ministerstva školstva SR a Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií SR a mnohé výsledky boli použité v praxi.

Významný výsledok bol dosiahnutý vo vedecko - technickom projekte Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií SR pod názvom Neverejné telekomunikačné siete a služby, kde spolu so spoločnosťou Alcatel Slovakia a Slovenskými telekomunikáciami bola na katedre v roku 1995 vybudovaná unikátna experimentálna ISDN neverejná telekomunikačná sieť a optická prípojka na úrovni STM 1 (155 Mbit/s). Po prvýkrát boli overené ISDN služby vrátane video služby, ale najmä primárny ISDN prístup na spojovací systém Verejnej telekomunikačnej siete. Bolo to po prvýkrát, kedy v oblasti telekomunikácií disponovalo vysokoškolské pracovisko vyspelejšou technológiou, ako prax. 

Bolo iba prirodzeným pokračovaním, že v závere roka 1998 bol v spolupráci so Slovenskými telekomunikáciami v rámci vedecko - technického projektu vybudovaný na Katedre telekomunikácií ATM uzol.

Výsledky projektu boli vo februári 1999 využité pri realizácií unikátnej videokonferencie s prenosovou rýchlosťou 25 Mbit/s, ktorá sa uskutočnila medzi TU Košice, Slovenskými telekomunikáciami Banská Bystrica a našou Katedrou telekomunikácií v Bratislave.

K unikátnym výsledkom možno zaradiť taktiež experiment z oblasti multimediálnej komunikácie, ktorý Katedra telekomunikácií spolu so Slovenskými telekomunikáciami a Výskumným ústavom spojov (VÚS) v Banskej  Bystrici uskutočnila 20. 5. 1999. Išlo o využitie ATM a ISDN technológie na realizáciu medicískej aplikácie. Realizovaný bol video - experiment dištančnej srdcovo cievnej diagnostiky (25 Mbit/s), kedy prostredníctvom siete ATM bol prenášaný pohyblivý rontgenový obraz srdcovej činnosti a súčasne sa realizovala diaľková audio - video konzultácia kardiochirurgov medzi Bratislavou a Banskou Bystricou (128 kbit/s) priamo od operačného stola. Overená bola súčasne aj videokonferencia prostredníctvom siete ATM na štandarde H.323.   

 

Katedra telekomunikácií v rámci vedecko - technických aktivít od roku 1997 rieši pre Slovenské telekomunikácie ďalšie významné úlohy. Išlo najmä o :

  • telekomunikačný manažment (TMN),
  • inteligentná sieť,
  • prístupové siete a techgnológie xDSL,
  • videokonferenčné systémy v ATM sieti.

 

Len v rámci vedecko - technického projektu pre TMN bolo riešených osem samostatných úloh. K významným výsledkom patrí skutočnosť, že na katedre v roku 1999 bolo vybudované unikátne výskumno – pedagogické laboratórium „telekomunikačného manažmentu – TMN“. Do laboratória naviac spoločnosť Siemens venovala technické a simulačné programové prostriedky Node Integrator – komponent pre riadenie spojovacích systémov EWSD.

V spolupráci so spoločnosťou Alcatel Slovakia bolo na Katedre telekomunikácií vybudované počítačové laboratórium pre využívanie programových prostriedkov MATLAB,  s pomocou ktorých je možné vykonávať simulácie v oblasti telekomunikačných systémov.

 

Expertná činnosť …

Veľmi rozsiahla je odborná spolupráca so Sloven­skými telekomunikáciami. Pracovnici katedry boli členmi odborných technických komisií pre výber spojovacích a prenosových systémov do VTS SR.

Pracovníci katedry sa podieľali na riešení viac ako 45 telekomunikačných projektov infraštruktúry rozhodujúcich pracovísk a podnikov v SR, ako sú pracoviská Ministerstva vnútra SR, Daňové úrady SR, Slovenská sporiteľňa, Duslo Šaľa, Chemosvit Svit, Závody SNP Žiar n/Hronom, Drôtovňa Hlohovec, atď.

Mnohí pracovníci katedry sú členmi expertných technických skupín ministerstiev, štátnych inštitúcií a členmi do­zorných rád.

 

Výskumné aktivity a spolupráca so zahraničím …

Katedra telekomunikácií bola a je riešiteľom viacerých vedeckých, vedecko-technických, rezortných a medzinárodných projektov a má dlhoročné, dobré vzťahy s odbornými pracoviskami doma aj v zahraničí.

Veľké úsilie vyvinula katedra v nadväzovaní kontaktov so zahraničnými telekomunikačnými spoločnosťami a výskumnými pracoviskami, ktorých technológie sa využívajú pri budo­vaní modernej telekomunikačnej siete na Slovensku.

Realizovala sa spolupráca so spoločnosťami Alcatel SEL Stutgart, Siemens AG Mnichov, Ericsson, Kapsch, Siemens Nixdorf v Mnichove, Alcatel Business Systems a Siemens vo Viedni, GMD v SRN, Nortel Kanada, Telenor Norsko, Matra Francúzko, AT&T, BOSCH, CORE, CISCO, HP, Research Centre for Broadband Communications and Telecommunications Networks – Austrália, Australian Telecommunications Research Institute, Communications Research Centre - Anglicko, atď.

Úsilie vyvinula katedra aj v nadväzovaní kontaktov so zahra­ničnými univerzitami a školami. Išlo najmä o TU Vienna, RWTH Aachen, TU Stuttgart, TU Darmstadt, ale tiež UPC Barcelona, Politecnico di Torino, The Nottingham Trent University, Institut National des Telecommunications France, Edith Cowan University, Lancaster University, Curtin University, University of Wollongong, TU Budapest, TU Zagreb, TU Maribor a ďalšie. Tradične sa rozvíjala spolupráca tiež s ČVUT Praha, VUT Brno, VŠB Ostrava.

 

Európske projekty …

Zapojiť sa do európskych projektov predstavovalo a predstavuje pre kolektív katedry veľkú výzvu.

Katedra telekomunikácií vyvinula i­niciatívu, aby sa mohla zapojiť aj do európskych vzdelávacích projektov TEMPUS, pričom v súčasnosti je realizovaný už v poradí tretí takýto projekt „TELEDUCA“, so zameraním na tvorbu programov televzdelávania.

Mimoriadne úspešne sa na katedre realizoval medzinárodný vedecký projekt COPERNICUS, finančne zabezpečený Európskou úniou so zameraním na salelitný prístup k rýchlym internetovským službám (Multiserve).

Ďalej sa realizuje viacročný medzinárodný vedecký projekt COST (Methods for Performance, Evaluation and Design of Broadband Multiservice Networks).

Katedra je aktívna aj v rámci medzinárodného projektu LEONARDO-TRICTSME, kde sa realizuje spolupráca od roku 1999.

Výskumné aktivity sa rozvíjajú tiež s Austrálským výskumným inštitútom a to na spoločnom projekte v oblasti mobilných komunikácií (Error Control Codes for Mobille Communications and Networks of Next Generations).

Zlepšenie existujúcich prostriedkov pre výskum a výučbu telekomunikácií“ je názov medzinárodného projektu, ktorý katedra rieši v spolupráci s Univerzitou v Lancastery (Enhancement of Existing Facilities for the Purpose of Communications Teaching and Research).

 

Katedra má ambície zapojiť sa už v roku 2001 do vedeckých projektov v rámci 5. Rámcového programu EÚ a to orientáciou výskumných aktivít do riešenia problematiky širokopásmových technológií a služieb (ATM, B-ISDN) pre Informačnú spoločnosť. Je to výzva pre budúcnosť.

 

Vedecké a odborné konferencie …

Katedra telekomunikácií aktívne prispieva k rozvoju a popularizácií nových telekomunikačných technológií organizovaním a spoluorganizovaním medzinárodných konferencií a workshopov. Ide najmä o také prestížne podujatie, ako je napríklad každoročná medzinárodná vedecká konferencia pod názvom „Telekomunikácie“ v rámci veľtrhu COFAX orientovaná na telekomunikačné technológie, siete a služby, ale tiež na problematiku legislatívy a telekomunikačnú politiku.

 

Profesné organizácie a redakčné rady časopisov …

Okrem realizácie pedagogickej činnosti a vedecko - technických aktivít sa katedra orientuje na podporu a organizovanie vedeckého a odborného života v našej spoločnosti.

Katedra je členom významných odborných spoločností, ako sú napríklad predsedníctvo Združenia ATM v SR. Katedra je súčasne spoluzakladateľom a členom predsedníctva Slovenského ISDN fóra. Šesť pracovníkov katedry je členom organizácie IEEE.

Pracovníci Katedry telekomunikácií sú členmi redakčných rád takých časopisov, ako Elektrotechnický časopis, alebo Telekomunikácie a podnikanie.

 

Vedecké a odborné publikácie …

O vysokej profesionálnej úrovni Katedry telekomunikácií Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave svedčí množstvo hodnotných vedeckých a odborných publikácií jej členov v zahraničných a domácich časopisoch a zborníkoch z medzinárodných vedeckých konferencií.

Za niekoľko posledných rokov Katedra okrem skrípt pre študentov, pracovníkov Slovenských telekomunikácií a stredoškolských učiteľov vydala viacero knižných odborných publikácií z problematiky ISDN, číslicového spracovania signálov, neurónových sietí, vybraných metód kompresie dát.

 

Záver …

Za obdobie viac ako 50 rokov, odkedy možno datovať výchovu odborníkov pre oblasť telekomunikácií bolo na Fakulte Elektro­techniky a informatiky STU v Bratislave vychovaných takmer viac ako 2 000 absolventov.

Absolventi katedry už roky prejavujú vysokú úroveň vedomostí a schopnosť kreatívneho prístupu k riešeniu problémov. Úspešne sa umiestňujú na rozhodujúce profesionálne odborné a manažérske pozície v takých spoločnostiach, akými sú Slovenské telekomunikácie, Výskumný ústav spojov, Tesla Liptovský Hrádok, Tesla Stropkov, Alcatel, Siemens, SWH, AT&T, Lucent tegnology, Ericsson, Telenor, S&T, Globtel, Eurotel, Nortel, IBM, HP, Wandel & Golterman, ITM… Sú vyhľadávanými odborníkmi pre oblasť telekomunikácií a informatiky v organizáciach štátnej správy a ministerstvách, plynárenských (SPP) a energetických podnikoch, ale aj bankovom sektore. Tým robia dobré meno FEI STU a v zahraničí aj dobré meno slovenskému vysokému školstvu.

Doterajšie výsledky a skúsenosti tiež potvrdzujú účelnosť a vzájomnú výhodnosť úzkej spolupráce medzi Katedrou telekomunikácií STU a Slovenskými telekomu­nikáciami. V ďalšom období chce Katedra telekomunikácií túto spoluprácu ešte viac rozvíjať a to jednak v oblasti rôznych foriem vzdelávania, vo vzájomnej výskumnej a odbornej spolupráci a tiež v organizovaní spoločných odborných podujatí.

   

Zoznam vedúcich katedry

Katedra oznamovacej elektrotechniky :

Teodor Petrík                                      01.01.1964 – 31.01.1978

Karol Černík (zastupoval)                  01.07.1968 – 31.05.1970

Ján Hodál                                            01.02.1978 – 28.02.1978

 

Katedra telekomunikácií  (premenovanie 01.01.1980) :

Florián Makáň                                     01.03.1978 – 31.12.1989

Pavol Podhradský                              01.01.1990 – 31.01.1994

Ján Čuchran                                        01.02.1994 – 30.02.1998

Ivan Baroňák                                       01.03.1998 - 

 

Abecedný zoznam pracovníkov katedry telekomunikácií

 Baran Tobiáš   

Barbíriková Mária  

Baroňák Ivan   

Belková Katarína          

Bílek Andrej    

Bílik Vladimír   

Boros Štefan   

Csóka Tibor    

Čaniga Vladimír          

Černík Karol   

Čuchran Ján    

Daubner Ladislav           

Dinaj Dušan     

Dunajská Kvetoslava      

Farkaš Peter    

Filanová Jana   

Grellneth Igor  

Gril Kamil        

Hodál Ján        

Chalás Pavol   

Charbula Jozef 

Jabcon Miroslav          

Jacko Dušan    

Kocún František         

Komár Eugen  

Kotuliak Martin           

Kotuliaková Jana    

Kotuliaková Kvetoslava      

Králiková Miluša 

Kšiňan Igor     

Kukura Pavol  

Lager Karol     

Mádelová Adriana           

Majer Ivan      

Makáň Florián 

Malý Oto        

Marček Anton 

Masarik Ján     

Máťuš Ján       

Medovič Karol

Medvecký Martin 

Mechura František         

Mikuláš Ivan    

Nemec Milan   

Oravec Miloš  

Pavlovičová Jarmila 

Perényi Juraj    

Petrík Teodor  

Petrová Viera  

Podhorský Viliam  

Podhradský Pavol   

Poľaško Michal 

Polec Jaroslav 

Rajnoha Tomáš           

Rakús Martin   

Róka Rastislav 

Rozinaj Gregor

Ruisel Imrich    

Ružičková Mária  

Skalský Ľubomír          

Slámka Miloš  

Slezáková Denisa 

Sviežený Miroslav          

Synáčová Svatava           

Šafariková Alexandra        

Širáň Jozef       

Štyrák Jozef    

Talanda Miroslav          

Tomašovič Ladislav           

Trúchly Peter   

Tupta Vladimír 

Uličný Miloš    

Valašík František         

Vargic Radoslav         

Vašková Melánia           

Vaškovská Iveta    

Žiška Ivan




Pripravené : 31. 10. 2000